צוות התכנית

פרופ' יוסי הראל-פיש | ראש תוכנית המחקר הבינלאומי על רווחתם ובריאותם של בני נוער

טל: 03-5318967
פקס: 03-7360496
דוא"ל: harelyos@netvision.net.il
פרופ' יוסי הראל-פיש הינו ראש תוכנית המחקר הבינלאומי על רווחתם ובריאותם של בני נוער, בביה"ס לחינוך באוניברסיטת בר אילן ומשמש כמדען הראשי של הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול.
מזה כעשרים שנה מייצג פרופ' הראל-פיש את ישראל בארגון הבריאות העולמי בכל הנוגע לבני נוער ובוגרים צעירים, ומשמש כחוקר הראשי של המחקר הרב לאומי על התנהגויות סיכון של ילדים ונוער הנערך בכ-50 מדינות בעולם. 
פרופ' הראל-פיש הינו בעל שם עולמי ונחשב כאחד החוקרים המובילים בישראל במחקרים חברתיים הן באוכלוסיית ילדים ובני נוער והן באוכלוסיית המבוגרים הרלוונטיים להם. הוא משמש כיועץ בכיר בתחום ילדים ונוער – לאיחוד האירופי, לארגון הבריאות העולמי (WHO) ולממשלות ישראל, ארה"ב, סין, נורבגיה, סקוטלנד, צרפת, פורטוגל, קנדה, ברזיל, אוסטרליה, ירדן והרשות הפלשתינאית. בשלושת העשורים האחרונים היה שותף ליוזמה, לפיתוח ולהשמה של מחקרים לאומיים ובינלאומיים, וכן לפיתוח והטמעה של מדיניות ואסטרטגיות התערבות המבוססות על הידע המדעי שהצטבר בתחום במספר רב של מדינות בעולם.
בעשור האחרון פיתוח פרופ' הראל-פיש את מודל "חוסן נעורים" המהווה אסטרטגיית התערבות לצמצום תופעות של אלימות והתנהגויות סיכון אחרות תוך התמקדות על העצמת גורמי החוסן וההגנה המרכזיים ביותר המחוללים את רווחתם הנפשית, החברתית והתיפקודית של ילדים ונוער. מודל זה הוטמע בהצלחה רבה בעשרות בתי ספר, כפרי נוער ורשויות מקומיות.

פרופ' סופי וולש | עמית לחוקר ראשי בתוכנית המחקר הבינלאומי על רווחתם ובריאותם של בני נוער

ד"ר סופ וולש טל: 03-5318967
פקס: 03-7384038
דוא"ל: sophiewalsh@gmail.com
פרופ' סופי וולש, פסיכולוגית קלינית ומרצה במחלקה לקרימינולוגיה, משמשת כעמית לחוקר ראשי של מחקר HBSC ישראל, בתוכנית המחקר הבינלאומי על רווחתם ובריאותם של ילדים ונוער באוניברסיטת בר אילן. לעבודתה המחקרית שני מוקדים מרכזיים: 1. הגירה והסתגלות - השפעת ההגירה בהקשר המשפחתי, החברתי והמגדרי על זהות אישית ותרבותית, יחסים בין הורים מהגרים למתבגרים ודפוסי התנהגויות סיכון ומעורבות נוער עולה באלימות. 2. דפוסי התנהגויות סיכון ובריאות של בני נוער בקונטקסט המשפחתי, החברתי והבית ספרי.
פרופ' וולש הינה בוגרת בית הספר לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב ומטפלת בבני נוער ובמבוגרים בקליניקה פרטית.

נועה שטיינמץ | רכזת המחקר ועמית מחקר

טל: 03-5318967
פקס: 03-7360496
דוא"ל: hbsc@mail.biu.ac.il
גב' נועה שטיינמץ, משמשת כרכזת המחקר ועמית מחקר בתכנית המחקר על בריאותם ורווחתם של בני-הנוער - HBSC ישראל.
כמו כן, משמשת כעובדת סוציאלית קהילתית, בוגרת תואר ראשון בהצטיינות יתרה בעבודה סוציאלית עם התמחות במגמה הקהילתית מאוניברסיטת בר אילן ובעלת תעודה בלימודי גישור מטעם אוני' בר אילן וועדת גדות של משרד המשפטים.

ד"ר ריקי טסלר | עמית מחקר

ריקי טסלר טל: 03-5318967
פקס: 03-7360496
דוא"ל: riki.tesler@gmail.co
ד"ר ריקי טסלר, מרצה בפקולטה למדעי הבריאות, במחלקה לניהול מערכות בריאות אוניברסיטת אריאל. עמיתה בתוכנית המחקר הבינלאומי על רווחתם ובריאותם של ילדים ונוער באוניברסיטת בר אילן, תוך התמקדות בתחומי קידום בריאות (Health Promotion) ומדיניות קידום בריאות במערכת החינוך. עוסקת במחקרי הערכה ובהבניית תכניות התערבות ומניעה לקידום דפוסי התנהגויות בריאות (תזונה ופעילות גופנית) ולמניעת התנהגויות סיכון (עישון ואלכוהול) בקרב ילדים ובני נוער במסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות. יושבת ראש הוועדה לתוכניות התערבות מטעם הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול וכן שותפה לוועדות שונות למען קידום הבריאות בישראל.

ד"ר רותם מאור | פוסט-דוקטורנטית

טל: 03-5318967
פקס: 03-7360496
דוא"ל: hbsc@mail.biu.ac.il
פוסט-דוקטורנטית בתוכנית המחקר הבינלאומי על רווחתם ובריאותם של ילדים ונוער בבית ספר לחינוך באוניברסיטת בר אילן. יועצת חינוכית בהכשרתה וכיום משמשת כרכזת מדעית ב-HBSC ישראל. תחומי עניין: דחייה חברתית בבית הספר; דפוסי התנהגויות סיכון בהקשר החברתי; עבריינות נוער וחוסן נפשי.